Що ви хотіли б побачити на vnebo?
Всього відповідей: 97
Форма входу
Пошук по vnebo

З енциклопедії про баптизм

Баптизм (від грец. Βάπτισμα: хрещення) - один із напрямів протестантизму.

Заснування

До початку 1500 року у різноманітних країнах Західної Європи почали утворюватися групи віруючих, які були не погоджувалися з діями офіційної Католицької Церкви, а точніше — з діями Римо-католицької церкви по країнах свого поселення.

Перші баптисти були англійцями-конгрегаціоналістами, які через релігійні переслідування емігрували з Англії в Нідерланди. Засновником баптизму і першим керівником першої баптистської громади став Джон Сміт. У 1612 році, коли в Англії виникла хвиля релігійних переслідувань, частина амстердамських баптистів повернулася на батьківщину. І в цьому ж, 1612 році, в Лондоні виникла перша баптистська громада. Саме в Англії повністю сформувались віровчення і догмати — і саме в Англії англійці почали називати себе баптистами.

Баптисти в Україні

І в Україні відомі кілька центрів пробудження. Баптистські громади виникли на основі штундизму — течії протестантського характеру, що розвивалася у німецьких колоніях. Першим у 1852 році стало село Основа Одеського повіту Херсонської губернії. Другим — це села Карлівка та Любомирка Єлизаветградського повіту Таврійської губернії. Визначним проповідником на Наддніпрянщині був простий селянин Рябошапка. На Західну Україну євангельський рух долунав пізніше: на Волинь у 1864 році, на Буковину, яка була під Румунією у 1920 році, на Галичину у 1920-1925 роках. У Бессарабії пробудження почалалося в 1870 році. А вже в 2000 році в Україні було понад 2000 громад та близько 150 тис. членів баптистських церков.

За радянських часів баптисти переслідувалися, багато з них загинули по таборах. Найбільш відомим в'язенем радянських таборів є Георгій Вінс.

В Україні Головою Союзу євангельських християн-баптистів (ЄХБ) з 1990 по 2006 рр. був Григорій Іванович Комендант; у 2006 р. Головою ЄХБ України був обраний В'ячеслав Васильович Нестерук, його заступником — Шемчишин Володимир Павлович.

Відомі баптисти у світі

 • Джон Буньян, англійський письменник, автор книги "Подорож Пілігрима".
 • Джон Мільтон, англійський поет,автор поеми "Втрачений та віднайдений рай".
 • Даніель Дефо, англійський письменник, автор всесвітньовідомого "Робінзона Крузо".
 • Мартін Лютер Кінг, американський проповідник і борець проти расизму. Нагороджений Нобелівською премією миру 1964 року.
 • Джиммі Картер, 39-ий Президент США.
 • Білл Клінтон, 42-ий Президент США.
 • Гаррі Трумен, 33-ий Президент США.
 • Ендрю Джонсон, 17-ий Президент США.
 • Абрахам Лінкольн, 16-ий Президент США.
 • Воррен Гардінг, 29-ий Президент США.
 • Джон Маккейн, американський політик.
 • Майк Хакебі, американський політик.
 • Кевін Костнер, американський актор.
 • Едді Мерфі, американський актор.
 • Брітні Спірс у дитинстві, американська співачка.
 • Біллі Грем, американський проповідник.
 • Франклін Грем, американський проповідник.
 • Дакота Феннінг, американська акторка.
 • Альберт Ґор, американський політик. Нагороджений Нобелівською премією миру 2007 року,
 • Джордж Буш - 43-ий президент США.
 • Чак Норріс, американський актор
 • Кака, спортсмен.
 • Турчинов Олександр Валентинович, український політик, перший віце-премєр України
 • Унгурян Павло Якимович, український політик, депутат Верховної ради України.

Статут віри

Визнання віри Євангельських християн-баптистів
1. Святе Письмо.

Віримо, що Біблія — канонічні книги Святого Письма — є богонатхненим за своєю природою духовним письмовим твором, справжнім Словом Божим, яке виражає Боже Самовідкриття. Визнаємо, що у тексті оригіналу Біблія є непомильною, авторитетною і достатньою на всі часи. Тому, маючи Божий авторитет, Святе Письмо — це для нас практична настанова у всіх аспектах життя.

2. Бог.

Віримо в єдиного, живого та істинного Бога, в Особу безначальну, — таку, що вічно існує, усе знає, є святою, всюдиприсутньою та всемогутньою, Творцем і Володарем усього, що існує: видимого і невидимого світів. Ми віримо в те, що Бог є триєдиним: Отець, Син і Святий Дух. Кожна Особа Трійці володіє усією сукупністю божественних рис та є рівною в них іншим. Триєдиний Бог у Своєму єстві є нероздільним, так що Отець - Бог, Син - Бог і Святий Дух - Бог, але не три Бога, а один Бог. Віримо в Бога-Отця — ніким не створеного, безначального, Творця всесвіту. Віримо в Бога-Сина Ісуса Христа, не створеного, а однородженого від Отця та єдиносущного Отцю, істинного Бога, через Якого почало бути все. Заради спасіння людей Він став істинною Людиною, бувши непорочно зачатий у лоні Діви Марії від Духа Святого. Він прожив безгрішне життя, помер за гріхи людей, був похований, воскрес, вознісся, сів праворуч Бога-Отця і знов прийде у славі судити живих і мертвих. Ми визнаємо, що Ісус Христос є єдиним посередником між Богом і людиною. Віримо в Бога-Духа Святого, не створеного, Який походить від Отця через Сина, є істинним Богом і рівним Отцю і Сину. Він є Учасником у створенні світу, у справі спасіння людини, у збудуванні Церкви. Він є натхненником Святого Письма. Він викриває світ у гріху, прославляє Христа, настановляє віруючих.

3. Людина.

Віримо, що Бог створив людину безгрішною, за Своїми образом і подобою. Визнаємо, що Бог створив людину вільною у виборі між добром і злом. Перші люди самостійно обрали шлях непослуху своєму Творцеві і цим згрішили проти Бога. Через це гріхопадіння перших людей усе людство успадкувало від них гріховну природу та смерть. Віримо, що Бог у Своїй любові передбачив план спасіння людей через добровільну жертву Ісуса Христа за наші гріхи. Ісус Христос взяв на Себе усі людські провини і витерпів кару за них на Голгофському хресті. Спасіння звершується Богом через благодать, людина приймає спасіння вірою. Через віру людина отримує виправдання. Наслідком навернення до Бога є народження згори від Святого Духа (відродження). Наслідком виправдання є освячення — процес відокремлення від гріха, посвяти себе Богові та переображення в образ Ісуса Христа. Християнин має освячуватися постійно протягом усього життя. Людина виявляє свою віру через свої вчинки.

4. Церква.

Віримо, що Церкву створено Ісусом Христом. Вона є зібранням народжених згори людей, які викуплені Ісусом Христом з усіх народів протягом усіх часів. Визнаємо, що Ісус Христос є Головою Церкви. Належність людини до Церкви Христової виявляється через належність до однієї з місцевих церков. Місцева церква є зібранням народжених згори людей, які мешкають в одній місцевості, поєднані однією вірою та добровільно об'єдналися для спільного служіння Господу та задоволення своїх духовних потреб. Віруючі приєднуються до місцевої церкви через водне хрещення по вірі. У кожній місцевій церкві Господь поставляє служителів (пасторів та дияконів) через обрання їх місцевою церквою. Віримо, що водне хрещення по вірі є заповіддю Господа Ісуса Христа, встановленою для тих, хто навернувся до Бога, розкаявся у своїх гріхах, увірував в Ісуса Христа як свого особистого Спасителя та пережив народження згори. Передумовою хрещення є свідоме визнання людиною своєї віри в Ісуса Христа як особистого Господа і Спасителя. Хрещення звершується служителями церкви у вигляді повного занурення новонаверненого у воду. Віримо, що Вечеря Господня — це заповідь Господа Ісуса Христа, яка була встановлена Ним для згадування та сповіщання Його страждань та смерті. Ми визнаємо, що хліб та вино вказують на тіло та кров Ісуса Христа. Вечеря Господня виражає єднання віруючих з Ісусом Христом та один з одним; участь у Вечері Господній мають право брати члени церкви, що знаходяться у мирі з Богом та церквою.

5. Другий прихід Христа.

Віримо у другий прихід Господа Ісуса Христа на землю у силі та славі, у воскресіння померлих у Христі та в переміну тих віруючих, які на час підхоплення Церкви будуть живі. Віримо у зустріч Церкви із Христом на хмарах. Ми віримо у тисячолітнє Царство Христа. Також віримо у воскресіння усіх померлих та праведний суд Божий над кожним із них: після суду наступить вічність, яка для одних буде вічним блаженством із Христом, а для інших вічними муками.

6. Принципи християнського життя.

Віримо, що шлюб є створений Богом як союз чоловіка та жінки. Чоловік та жінка з'єднуються для взаємної допомоги, підтримки та продовження людського роду. За Святим Письмом, чоловік може мати одну дружину, і, подібно, жінка — одного чоловіка. У випадку смерті чоловіка чи дружини Слово Боже не забороняє тому, хто залишився, вступати в шлюб. Віримо, що тим, хто вступив у шлюб, Господь наказує не розлучатися, дозволяючи розлучення через перелюб чи розпусту однієї зі сторін. Визнаємо, що дошлюбні статеві стосунки, а також союз між особами однієї статі, є гріхом. Визнаємо, що діти в сім'ї є дорогоцінним подарунком від Бога та що батьки несуть відповідальність за виховання своїх дітей. Визнаємо, що свобода совісті є одним із невід'ємних прав людини, що ніхто не має права примушувати людину вірити чи не вірити в Бога, практикувати чи не практикувати свою віру. Віримо, що владу встановлено Богом для захисту добрих та покарання злих людей. Ми визнаємо, що Господь наказує нам молитися за правителів, мир та правосуддя. Визнаємо, що християни повинні бути зразковими громадянами своєї держави. Визнаємо, що християни мають право працювати в органах влади. Також ми визнаємо, що християни повинні виконувати закони своєї держави, якщо ці закони не обмежують свободи совісті та свободу виконання Божих приписів. У противному випадку залишаємо за собою право чинити згідно зі Словом Божим. Визнаємо, що відокремлення Церкви від держави відповідає принципам Святого Письма та що Церква не може знаходитися під керівництвом світської влади.

Дане Визнання віри є коротким викладом основних положень віри євангельських християн-баптистів.

Статистика

На 2007 рік у світі налічується біля 110 млн. баптистів. Найбільша кількість баптистів у США (37,5 млн.).


Інформацію взято з інтернет-проекту "Вікіпедія" - вільна енциклопедія. Читати повну статтю.

З енциклопедії про баптистів
  - Баптизм (від грец. хрещення) - один із напрямів протестантизму.
  - Заснування
  - Відомі баптисти у світі
  - Баптисти в Україні
  - Статут віри
Погода в Яготині
Погода в Яготині
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Зареєстрованих: 0
Проверка ТИЦ
Ідея та розробка сайту - Едуард та команда. © vnebo, 2008-2023. 
При використанні інформації, обов’язкове активне посилання на vnebo.in.ua